Działalność - Dom Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu

Działalność

O nas ... » Działalność

 

 

 * * * * * * * * * * * * * * * *
DZIAŁALNOŚĆ DPS 2018-2019
* * * * * * * * * * * * * * * *
  Wykaz uroczystości i imprez, które odbyły się w
Domu Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu, ul. Garbarska 35
oraz w których uczestniczyli Mieszkańcy Domu


 

 

 

 * * * * * * * * * * * * * * * *
DZIAŁALNOŚĆ DPS
* * * * * * * * * * * * * * * *

Wykaz uroczystości i imprez, które odbyły się w Domu Pomocy Społecznej
im. Św. Kazimierza w Radomiu, ul. Garbarska 35

 

WRZESIEŃ 2018 roku

 1. W dniu 12.09.2018r. przedstawiciele Domu wraz 2 mieszkankami uczestniczyli w obchodach 10-lecia istnienia działającej Grupy Teatralnej przy Stowarzyszeniu Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa „Opatrzność”.
 2. W dniu 14.09.2018r. mieszkańcy Domu uczestniczyli w Festynie pn. „Wspomnienie Lata”                       w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu. Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców przekazała pamiątkowy kosz ze słodyczami wraz z życzeniami dla mieszkańców.
 3. Mieszkańcy Domu uczestniczyli chętnie w zorganizowanym Grillu na terenie przydomowym                     w dniu 20.09.2018r., a pogoda szczególnie sprzyjała na pożegnanie lata.
 4. Wyjazd do Siedlec w dniu 25.09.2018r. mieszkanek Domu Iwony Mendrek i Agnieszki Kolarz celem udziału w przedstawieniu „Król Świata” Grupy Teatralnej Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa „Opatrzność”.

 

LIPIEC 2018 - SIERPIEŃ 2018 roku

 1. Mieszkańcy korzystali z letniej sprzyjającej pogody, wypoczywając na terenie przydomowym, wybierali się na spacery na pobliską Piotrówkę, oraz do centrum miasta Radomia oraz odwiedzali swoich znajomych i rodziny.
 2. W dniu 16.08.2018 r. zorganizowano wyjście do pobliskiej pizzerii, na ulubioną według wybranych smaków przez mieszkańców pizzę.

 

CZERWIEC 2018 roku

 1. Udział w XV Radomskich Dniach Godności w dniach 7-9 czerwca 2018 roku. Prezentacja twórczości mieszkańców powstającej w ramach terapii zajęciowej oraz terapii kulinarnej.
 2. W dniu 12.06.2018r. otrzymaliśmy Podziękowania w imieniu społeczności szkolnej                               oraz pracowników Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu za dotychczasową współpracę w realizacji staży i szkoleń zawodowych dla uczniów i uczestników działalności kursowej Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.
 3. Wycieczka do Krakowa w dniach 11 – 13 czerwca 2018 roku. Program wycieczki w Krakowie obejmował: 1 dzień: Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, Bulwary Wiślane; 2 dzień - Wawel, Kopiec Kościuszki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Centrum Jana Pawła II, Okno Papieskie ul. Franciszkańska; 3 dzień – Kazimierz, Kładka Bernatki – Most Miłości, Kościół na Skałce, Cmentarz Rakowicki.
 4. Współorganizowanie Biesiady Seniora w dniu 13 czerwca br. przy Parafii Bazyliki Mniejszej im. Św. Kazimierza w Radomiu na Osiedlu Zamłynie, prezentacja prac mieszkańców w ramach terapii zajęciowej, terapii kulinarnej oraz prac malarskich.
 5. Uroczystość Domu pn. „Imieniny Pana Jana” w dniu 20 czerwca br. Program obejmował występy: Uczniów Szkoły im. 72 Pułku Piechoty Zakładu Doskonalenia Zawodowego                             w Radomiu, Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu, ul. Wyścigowa, Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jedlance, Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomiu, Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej                         w Radomiu, ul. Zofii Holszańskiej oraz wspólną zabawę wraz z poczęstunkiem.
 6. W dniu 27.06.br. przeprowadzone zostało praktyczne sprawdzenie ewakuacji z obiektu Domu, w której uczestniczyły 3 jednostki Straży Pożarnej w Radomiu, wraz z demonstracją wykorzystania sprzętu do ewakuacji z tarasu budynku.

 

MAJ 2018 roku

 1. Wycieczka Płock – Niepokalanów. Odwiedziliśmy również siostrę ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego zaprzyjaźnioną z naszym Domem.
 2. W dniu 23.05.2018r. zorganizowano spotkanie mieszkańców Domu przy słodkim poczęstunku z okazji imienin mieszkanki Iwony Mendrek.

 

KWIECIEŃ 2018 roku

 1. Mieszkańcy zostali zaproszenie na Spotkanie Wielkanocne z Seniorami z Kazimierzówki, w dniu 4.04.br.
 2. Wizyta dzieci w dniu 11.04.2018r. z PSP Nr 15 w Radomiu z przedstawieniem z okazji Świąt Wielkanocnych.
 3. W dniu 13.04.2018r. Prezentacja Multimedialna pn. „Radość z życia” przygotowana dla mieszkańców Domu przez studentów pracy socjalnej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, którzy odbywali praktyki zawodowe.
 4. Wybór Samorządu Mieszkańców na kolejną 3-letnią kadencję, w dniu 17.04.2018r.
 5. W dniu 26.04.2018r. zabawa taneczna zorganizowana przy muzyce Zespołu Pana Józefa Mikuska, która uczestników poderwała do radosnej zabawy.
 6. W dniu 30.04.2018r. wspólne grillowanie mieszkańców Domu na terenie przydomowym, przy muzyce rozpoczynająca sezon wiosenny.

 

 MARZEC 2018 roku

 1. Przygotowania do Świąt Wielkanocnych, wykonywanie ozdób do koszyczków wielkanocnych.
 2. W dniu 14.03.2018r. uroczystość imienin mieszkanki Bożeny Bartlewicz - Przewodniczącej Samorządu Mieszkańców z udziałem mieszkańców Domu oraz młodzieży z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu.
 3. W dniu 23.03.2018r. prezentacja Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu seniorek z Klubu Seniora Kazimierzówka.
 4. Udział przedstawicieli mieszkańców w Spotkaniu wielkanocnym Prezydenta Miasta                                           z Seniorami, w dniu 28.03.br.
 5. W dniu 31.03.2018r. uroczyste poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę, oraz życzenia świąteczne Wielkanocne dla mieszkańców Domu.

 

LUTY 2018 roku

 1. Udział mieszkańców w Zabawie Karnawałowej w Domu Pomocy Społecznej w Jedlance w dniu 8 lutego br.
 2. W dniu 8.02.2018r. uroczyste spotkanie karnawałowe dla mieszkańców Domu, przy słodkich wypiekach „oponkach”, kawie i herbacie oraz muzyce.
 3. Uczestniczenie mieszkańców w Zabawie Karnawałowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radomiu w dniu 13 lutego br.
 4. W dniu 13.02.2018r. spotkanie karnawałowe dla mieszkańców Domu wraz z degustacją własnoręcznie przygotowanej pizzy w ramach terapii kulinarnej.
 5. Wizyta w dniu 13.02.2018r. „Kusaków” – przebranych za „Kusaki” mieszkańców                                              z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Radomiu, przy ul. Zofii Holszańskiej.

 

STYCZEŃ 2018 roku

 1. W dniu 10 stycznia br. wizyta dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 13 w Radomiu wraz                                     z opiekunami. Zaprezentowano mieszkańcom Domu „Jasełka” w wykonaniu dzieci.
 2. W dniu 17 stycznia br. prezentacja w Domu „Jasełek” w wykonaniu Klubu Seniora Kazimierzówka, oraz wspólne kolędowanie, a następnie spotkanie seniorów z mieszkańcami wraz z poczęstunkiem gości.
 3. W dniu 18.01.2018r. mieszkańcy Domu zostali zaproszeni do Domu Pomocy Społecznej                          w Radomiu, przy ul. Zofii Holszańskiej na Zabawę Karnawałową, na której bawili się znakomicie.
 4. W dniu 31 stycznia br. wizyta dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 15 w Radomiu Szkolnego Koła Wolontariatu podczas której zaprezentowano Jasełka oraz przekazano mieszkańcom własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe.

 

GRUDZIEŃ 2017 roku

 1. W Domu rozpoczęto przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przyjmowano zgłaszania wizyt dzieci i młodzieży ze szkół z życzeniami oraz występami świątecznymi dla mieszkańców. Na terapii zajęciowej przygotowywano świąteczne ozdoby, wypieki oraz dekoracje, którymi przyozdabiano Dom.
 2. 6.12.2017r. odwiedzili mieszkańców jak co roku na Mikołaja dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce k/Radomia. Mieszkańcy otrzymali również przygotowane w Domu tradycyjnie na Mikołaja, jak co roku, paczki ze słodyczami, kawą oraz herbatą.
 3. W okresie przedświątecznym mieszkańcy Domu uczestniczyli w Spotkaniu Opłatkowym                         w tutejszej placówce w dniu 19.12.2017r. wraz z przybyłymi gośćmi, a w szczególności mieszkańcami Domów Pomocy Społecznej w Radomiu oraz Seniorami Klubu Seniora Kazimierzówka oraz w spotkaniach zorganizowanych dla Seniorów przez Pana Prezydenta Miasta w Urzędzie Miejskim, oraz w Klubie Seniora Kazimierzówka.
 4. Mieszkańcy Domu przy współudziale studentów pielęgniarstwa Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu odbywających praktyki oraz instruktorów terapii zajęciowej przygotowali w okresie przedświątecznym dekoracje oraz pierniczki świąteczne.
 5. Mieszkanka Domu otrzymała „Paczkę dla bohatera” z produktami żywnościowymi przekazaną przez młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. majora Henryka Dobrzańskiego Hubala                             w ramach zorganizowanej akcji z udziałem służb mundurowych oraz lokalnych przedsiębiorców.
 6. W dniu 22.12.2017r. odwiedzili mieszkańców tradycyjnie, jak co roku dzieci z Parafii Św. Józefa w Radomiu z kolędami oraz życzeniami świątecznymi.
 7. W dniu 24.12..2017r. mieszkańcy uroczyście obchodzili w Domu Wigilię Bożego Narodzenia,               z udziałem księdza kapelana i organisty z Parafii w Sławnie k/Radomia, oraz Dyrektora                                 i pracowników Domu. Otrzymali tradycyjnie paczki pod choinkę.

 

LISTOPAD 2017 roku

 

 1. Od dnia 22.11.2017r. odbywają się w Domu cotygodniowe czwartkowe Spotkania dla mieszkańców o tematyce uzależnienia od alkoholu koordynowane przez Gminna Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 2. W dniu 28.11.2017r. odbyła się w Domu Zabawa Andrzejkowa przygotowana przy współudziale studentów pielęgniarstwa Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego                         w Radomiu. Studenci Kierunku Pielęgniarstwa oraz Pracy Socjalnej UTH przygotowują                              dla mieszkańców cotygodniowe prezentacje dotyczące zdrowia, aktywności seniorów, itp.
 3. W dniu 29.11.2017r. Dom Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu prezentował wyroby terapii zajęciowej na Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Za udział otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz okolicznościowy medal.

 

PAŹDZIERNIK 2017 roku

 

 1. Studenci Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu Wydziału Pielęgniarstwa rozpoczęli w Domu praktyki semestralne.
 2. W dniu 10.10.2017r. odbyło się na terenie Domu spotkanie Centrum Aktywności Lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu, Rejonu Pracy Socjalnej nr 8 dotyczące prowadzonych oraz planowanych działań środowiskowych na Osiedlu Zamłynie.
 3. W dniu 12.10.2017r. odbyła się w Domu uroczystość upamiętniająca 75-lecie mordu na rodzinie Winczewskich, działaczy AK, powieszonych przez hitlerowców podczas egzekucji w 1942 r. zorganizowana przy współudziale Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu. Artykuł                                z obchodów opublikowano w Echu Dnia.
 4. W dniu 17.10.2017r. mieszkańcy pod opieką pracowników socjalnych uczestniczyli w Resursie w bardzo udanym wesołym spektaklu pn. „Dyzma raz jeszcze”.
 5. Mieszkańcy wraz z opiekunami wyjeżdżali na cmentarze w Radomiu, na groby swoich bliskich.

 

WRZESIEŃ 2017 roku

 1. Wyjazd na grzybobranie do pobliskiego lasu, gdyż pogoda szczególnie dopisywała na obfite zbiory grzybków w tym roku.

 

 

 

LIPIEC 2017 roku - SIERPIEŃ 2017 roku

 1. Mieszkańcy korzystali chętnie z letniej sprzyjającej pogody, wypoczywając na terenie przydomowym, udając się na spacery na pobliską Piotrówkę, oraz do centrum miasta Radomia oraz odwiedzali swoich znajomych i rodziny.
 2. W dniu 29.08.2017 r. została oddana do użytku wanna z hydromasażem wraz z wózkiem przystosowana do kąpieli osób niepełnosprawnych. Wydatek inwestycyjny, bardzo przydatny na potrzeby rehabilitacji oraz kąpieli mieszkańców wymagających pomocy opiekunów.
 3. W dniu 31.08.2017r. kilkunastu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu wraz z opiekunami uczestniczyło w wyjeździe pielgrzymkowym do Częstochowy.

 

CZERWIEC 2017 roku

 1. W dniu 7.06.2017r. wycieczka mieszkańców na Święty Krzyż oraz do Kałkowa.
 2. W dniu 22.06.2017r. coroczna impreza „Imieniny Pana Jana” w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu. Podczas uroczystości wraz z zaproszonymi gośćmi świętowaliśmy Imieniny wszystkich mieszkańców Domu. Imprezę uświetnili występami: Klub Seniora Kazimierzówka działający przy Parafii Bazyliki Mniejszej Świętego Kazimierza w Radomiu, Uczniowie 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego, Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Jedlance, Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Radomiu, przy ul. Rodziny Ziętalów.
 3. W dniu 28.06.2017r. Dom Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu                                                był współorganizatorem „Biesiady Seniorów” przy Parafii Bazyliki Mniejszej Świętego Kazimierza w Radomiu. Pogoda dopisała, a atrakcjami były liczne występy, prezentacja prac terapii, prac malarskich, konkursy oraz słodki poczęstunek oraz wyśmienita grochówka podawana z wojskowej kuchni.

 

MAJ 2017 roku

 1. W dniu 17.05.2017r. mieszkańcy Domu bawili się podczas zorganizowanego grilla w Domu.
 2. W dniach 18-20.05.2017r. mieszkańcy Domu uczestniczyli w obchodach Radomskich Dni Godności. Prezentowane były również prace wykonane na terapii zajęciowej, prace malarskie oraz potrawy z terapii kulinarnej przygotowane przez mieszkańców Domu.
 3. W dniu 24.05.2017r. gościliśmy uczestników Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób                          z Zespołem Downa. Mieszkanka Domu działająca w Grupy Teatralnej (uczestnicząca                                     w cotygodniowych spotkaniach) zorganizowała spotkanie okolicznościowe. Otrzymaliśmy pamiątkowe podziękowanie za współpracę ze Stowarzyszeniem.
 4. 25.05.2017r. młodzież z Parafii Św. Józefa w Radomiu zaprezentowała mieszkańcom Domu „Maryjne Pieśni Majowe”.

 

KWIECIEŃ 2017 roku

 1. 5.04.2017r. reprezentacja mieszkańców Domu uczestniczyła w Spotkaniu Wielkanocnym                         z udziałem Prezydenta Miasta Radomia.
 2. 6.04.2017r. dzieci z Przedszkola przy ul. Garbarskiej zaprezentowały mieszkańcom program artystyczny związany z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.
 3. 7.04.2017 r. Klub Seniora Kazimierzówka przy Parafii Bazyliki Mniejszej Świętego Kazimierza                  w Radomiu wystawił Misterium Męki Pańskiej mieszkańcom w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu.
 4. 19.04.2017r. udział mieszkańców Domu w zorganizowanym Spotkaniu Wielkanocnym w Klubie Seniora Kazimierzówka w Radomiu.
 5. 21.04.2017r. dzieci z PSP w Radomiu zaprezentowały mieszkańcom program artystyczny związany ze Świętami Wielkanocnymi.

 

MARZEC 2017 roku

 1. 3.03.2017r. wizyta studyjna w Domu w ramach realizowanego w Centrum Kształcenia Dorosłych „Edukacja” szkolenia specjalistycznego z zakresu organizacji pomocy społecznej. Prezentacja działalności Domu oraz spotkanie z przedstawicielem Samorządu Mieszkańców oraz mieszkańcami.
 2. 08.03.2017r. Dzień Kobiet w Domu. Prezentacja zdjęć z ostatnich wydarzeń w Domu. Uroczystość „Dzień kobiet” wg scenariusza najpopularniejsze imiona żeńskie. Słodki poczęstunek.
 3. Zaproszenie na Dzień Kobiet do Klubu Seniora „Kazimierza” na program artystyczny.

 

LUTY 2017 roku

 1. 28.02.2017r. wizyta na zakończenie karnawału z tzw. „Kusakami” mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Radomiu, ul. Rodziny Ziętalów oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jedlance.
 2. 14.02.2017r. mieszkańcy wraz z instruktorem terapii zajęciowej oraz opiekunem wybrali się na spotkanie z okazji Walentynek do Domu Pomocy Społecznej w Jedlance.
 3. 6.02.2017r. spotkanie Jerzego Zawodnika Wiceprezydenta Miasta Radomia z mieszkańcami Domu związane z planowanymi zmianami dotyczącymi organizacji placówki.

 

STYCZEŃ 2017 r.

 1. 11.01.2017r. seniorzy z Klubu Seniora „Kazimierzówka w Radomiu oraz uczniowie PSP Nr 2 w Radomiu przybyli do Domu na wspólne kolędowanie z mieszkańcami. Goście przygotowali Jasełka, oraz znane kolędy. Zostali zaproszeni na przygotowany słodki poczęstunek oraz wspólne spotkanie z mieszkańcami.
 2. 16.01.2017r. Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu, z przedstawicielami Domu Pomocy Społecznej ul. Struga 88, Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Nadzieja” zaprezentowali mieszkańcom Domu kolędy oraz Jasełka. Szkoła współpracuje z Domem, oraz mieszkanką zaangażowaną w realizowany projekt „Świadkowie historii”.
 3. 19.01.2017r. Zabawa Karnawałowa w Domu Pomocy Społecznej w Radomiu, przy ul. Rodziny Ziętalów. Mieszkańcy Domu wspaniale się bawili na zorganizowanej zabawie wraz z zaproszonymi gośćmi.
 4. 19.01.2017r. Jasełka w wykonaniu dzieci ze Scholii przy Parafii Św. Józefa w Radomiu dla mieszkańców Domu. Odwiedziny mieszkanki Domu zaangażowanej w życie Parafii.
 5. 20.01.2017r. Szkolne Koło Wolontariatu w Sławnie przekazało tradycyjnie dla mieszkańców Domu życzenia wraz ze słodyczami z okazji Dnia Babci i Dziadka.
 6. 25.01.2017 r. występ dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola, przy ul. Garbarskiej dla mieszkańców Domu, z okazji Dnia Babci i Dziadka.
 7. 25.01.2017 r. wyjazd mieszkańców Domu na wspólne Kolędowania do Domu Pomocy Społecznej w Jedlance. Mieszkanka Domu zaprezentowała własny wiersz oraz opowiedziała o życiu mieszkańców. Po wspólnym kolędowaniu zorganizowano dla uczestników poczęstunek oraz zabawę. Mieszkańcom bardzo spodobała się wizyta oraz gościnność z jaką zostali przyjęci.

 

GRUDZIEŃ 2016 roku

 1. Mieszkańcy Domu w dniu 14.12.2016r. uczestniczyli w Spotkaniu Wigilijnym Pana Prezydenta z Radomskimi Organizacjami Pozarządowymi.
 2. 21 grudnia 2016r. mieszkańcy Domu uczestniczyli w Spotkaniu Wigilijnym w Publicznym Przedszkolu Nr 13, przy ul. Garbarskiej.
 3. 21 grudnia 2016r. mieszkańcy Domu uczestniczyli w Spotkaniu Wigilijnym w Klubie Seniora „Kazimierzówka” działającym przy Parafii Św. Kazimierza w Radomiu.
 4. W dniu 24 grudnia 2016r. odbyła się tradycyjnie wspólna Wigilia Mieszkańców Domu, w której uczestniczyli Dyrektor i pracownicy Domu, Kapelan oraz organista z Parafii w Sławnie.
 5. 25 grudnia 2016r. gościło w Domu Radio Plus Radom, relacjonując na żywo jak świętują Mieszkańcy Boże Narodzenie w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu.

 

LISTOPAD 2016 roku

 1. Mieszkańcy wraz z opiekunami w pierwszych dniach listopada odwiedzili groby swoich bliskich na radomskich cmentarzach.
 2. 14 listopada 2016r. mieszkańcy Domu uczestniczyli w Zabawie Andrzejkowej w Domu Pomocy Społecznej w Radomiu, przy ul. Rodziny Ziętalów 13.
 3. 25 listopada 2016r. zorganizowana została dla mieszkańców Domu Zabawa Andrzejkowa, do której organizacji włączyli się odbywający praktyki studenci kierunku pielęgniarstwa Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, w zabawie uczestniczyli również seniorzy z Klubu Seniora Kazimierzówka, działającego przy Parafii Św. Kazimierza w Radomiu.
 4. Pracownikowi socjalnemu Domu Pani Elżbiecie Maroszek zostało przyznane wyróżnienie „Zawsze pomocni”, które zostanie wręczone na Konferencji „Rola pomocy społecznej w procesie deinstytucjonalizacji usług społecznych na Mazowszu”, organizowanej w dniach 16-17.11.2016r.  przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, połączonej z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego.
 5. Marszałek Województwa Mazowieckiego 16 listopada 2016r. przyznał wyróżnienie dla Domu Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu jako instytucja zaangażowana w działania na rzecz pomocy osobom starszym, które przyczyniły się do poprawy funkcjonowania tych osób w środowisku lokalnym. Link do wyróżnienia

 

PAŹDZIERNIK 2016 roku

 1. Dom Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu otrzymał nagrodę główną Prezydenta Miasta Radomia w kategorii prace ręczne, za zaprezentowane na Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanym w dniu 26.10.br. w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Otrzymana nagroda to laptop, który wykorzystywany jest  do terapii zajęciowej mieszkańców.
 2. 19.10.2016r. Publiczne Gimnazjum w Zakrzewie występ Iwony Mendrek w Spektaklu w wykonaniu Grupy Teatralnej Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa „OPATRZNOŚĆ” pt. „Miłość jedyna jest”.
 3. W dniu 31 października br. mieszkańcy wzięli udział w Spektaklu w wykonaniu Grupy Teatralnej Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa „OPATRZNOŚĆ” pt. „Miłość jedyna jest” opartym na utworach Piotra Rubika, za zgodą autora. W grupie bierze udział od kilku lat mieszkanka Domu Iwona Mendrek, której udzielana jest pomoc, aby mogła uczestniczyć w co tygodniowych próbach oraz wyjazdach na spektakle, a także spotkaniach.

 

WRZESIEŃ 2016 roku 

 1. Mieszkańcy wraz z opiekunami uczestniczyli w dniu 16.09.br. w wycieczce po Radomiu z przewodnikiem PTTK Oddział w Radomiu. Zwiedzanie Radomia z przewodnikiem bardzo się uczestnikom spodobało, dowiedzieli się dużo o historii miasta oraz zwiedzanych miejscach. Współorganizatorem wycieczki była Bożena Bartlewicz Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców Domu.
 2. 27.09.2016r. chętni mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku nie pojechali do Torunia, wybrali się na wycieczkę. Zwiedzali Radio Maryja, budowaną Świątynię pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II oraz starówkę Toruńską.
 3. Mieszkańcy korzystali ze sprzyjającej pogody, wypoczywając na terenie przydomowym.

 

SIERPIEŃ 2016 roku 

 1. W dniu 4.08.2016r. odbyła się prezentacja Domu na imprezie tanecznej nad zalewem na Borkach „Radomskim tańcu pod gwiazdami”. Reprezentacja mieszkańców uczestniczyła w imprezie, bawiąc się, oraz korzystając z pięknej letniej pogody, a także  integrując się z uczestnikami.  
 2. W dniu 12.08.2016r. mieszkańcy wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do lasu.
 3. Mieszkańcy wraz z opiekunami uczestniczyli 28.08.br. w IV Pikniku Zdrowia „Życie zdrowe jest kolorowe”. Dom prezentował wyroby terapii zajęciowej oraz zorganizowano punkt pomiaru poziomu cukru we krwi oraz poziomu ciśnienia tętniczego krwi.
 4. Radosław Witkowski Prezydent Miasta przekazał Podziękowanie dla Róży Nowak Dyrektora Domu Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu oraz Mieszkańców Domu za interesującą prezentację podczas III edycji „Radomskiego tańca pod gwiazdami” oraz aktywny udział w życiu społecznym i kulturalnym Radomia.  Mieszkańcy otrzymali również pamiątkową nagrodę, która została przeznaczona do pracowni terapii zajęciowej. Link do podziękowania

 

LIPIEC 2016 roku

 1. Mieszkańcy korzystali chętnie z letniej sprzyjającej pogody, wypoczywając na terenie przydomowym, udając się na spacery na pobliską Piotrówkę, oraz wyjazdów nad pobliski zalew na Osiedlu Borki.

 

CZERWIEC 2016 roku

 1. Dom był jednym ze współorganizatorów w dniu 8.06.2016r. Festynu dla seniorów z Osiedla Zamłynie wraz z Parafią Bazyliki Mniejszej Św. Kazimierza, Klubem Seniora „Kazimierzówka”, Spółdzielnią Mieszkaniową „Budowlani”, Rejonem Pracy Socjalnej Nr 8 MOPS, PG Nr 2. Jednostka zaprezentowała stoisko z wyrobami terapii zajęciowej, terapii kulinarnej, materiałami informacyjnymi z działalności oraz promocyjnymi, a także zorganizowała punkt pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz poziomu cukru we krwi. Mieszkańcy chętnie bawili się do późnych godzin popołudniowych przy zorganizowanych występach, gdyż pogoda  szczególnie dopisała, a także  uczestniczyli w konkursach, co zostało uwiecznione na zdjęciach.
 2. W dniu 9.06.2016r. Jerzego Zawodnik Wiceprezydenta Miasta Radomia wizytował Dom.
 3. 9.06.2016r. mieszkańcy wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza.
 4. Występ Iwony Mendek w Siedlcach w Spektaklu w wykonaniu Grupy Teatralnej Stowarzyszenia Twórczości Artystycznej Osób z Zespołem Downa „OPATRZNOŚĆ” pt. „Miłość jedyna jest”.
 5. 11.06.2016r. odbył się wyjazd mieszkańców z opiekunami do Sanktuarium Maryjnego w Czarnej, podczas którego wzięli udział w spotkaniu integracyjnym osób niepełnosprawnych z J.E. Biskupem Radomskim Henrykiem Tomasikiem. Mieszkanka Domu Iwona Mendrek występowała  pod czas spotkania w przedstawieniu prezentowanym przez Grupę Teatralną „Opatrzność” Dzieci i Młodzieży z Zespołem Downa, do której uczęszcza.
 6. 24.06.2016r. odbyła się w Domu tradycyjna impreza integracyjna „Imieniny Pana Jana”, podczas której świętowaliśmy imieniny wszystkich mieszkańców, bawiąc się wspólnie z gośćmi oraz przedstawicielami społeczności lokalnej. Uroczystość uświetnili swoimi występami i prezentacjami: - uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu, - seniorzy z Klubu Seniora Kazimierzówka, - uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomiu, przy ul. Dzierzkowskiej, - mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, przy ul. Rodziny Zientalów. Uczestników uroczystości zaszczycił swoją obecnością Jerzy Zawodnik Wiceprezydent Miasta Radomia. Telewizja DAMI Radom nagrała program z uroczystości, który został zamieszony w Teledzienniku. Mieszkańcy Domu byli bardzo zadowolenia z uroczystości oraz wizyty gości. Przy organizacji imprezy skorzystaliśmy z życzliwości MOPS w Radomiu, który użyczył namiotów.
 7. Bożena Bartlewicz Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców brała udział w konferencji „Miasta buntu w imperium sowieckim” 13-14.06.2016r. w ramach obchodów 40. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego w czerwcu 1976 r. w Radomiu w Szkole Muzycznej.
 8. 28.06.2016r. mieszkańcy wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Kałkowa.

 

MAJ 2016 roku

 1. Udział mieszkańców wraz z opiekunami w dniach 19-20.05.2016r. w Radomskich Dniach Godności.
 2. Mieszkańcy Domu wypoczywają na terenie przydomowym korzystając ze sprzyjającej pogody oraz możliwości wspólnego grillowania.
 3. Przeprowadzone zostało w dniu 17 maja br. praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu wraz z przedstawicielami Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu oraz firmy monitorującej.
 4. Mieszkańców wraz z opiekunami uczestniczyli w dniach 10-12.05.2016r. w bardzo udanej wycieczce do Kalwarii Zebrzydowskiej – Wadowic – Zakopanego - Bukowiny Tatrzańskiej –okolic spływu Dunajcem.

 

KWIECIEŃ 2016 roku

 1. Uczestniczenie mieszkanki w spotkaniu pn. „Spotkania z historią” z młodzieżą z Niemiec w Technikum Ekonomicznym w Radomiu, a następnie wizyta reprezentacji u mieszkanki w Domu.
 2. Udział mieszkańców wraz z opiekunami w dniu 8.04.br. w spektaklu „Kolacja dla głupca” Teatru im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
 3. Kolejna współpraca z młodzieżą Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu, tym razem  w ramach projektu z wykorzystaniem techniki fotografii „Starość, nie stary”.

 

MARZEC 2016 roku

 1. 16.03.2016r. wizyta Klubu Seniora Kazimierzówka w Domu z inscenizacją „Męki Pańskiej” , którą tradycyjnie wystawia każdego roku mieszkańcom. Po inscenizacji zaplanowano spotkanie seniorów z mieszkańcami oraz wspólny poczęstunek.
 2. Spotkanie świąteczne  mieszkańców z seniorami w Kazimierzówce w dniu 30.03.2016r.

 

LUTY 2016 roku

 1. Mieszkańcy Domu gościli na zabawie karnawałowej w Domu Pomocy Społecznej w Radomiu, przy ul. Rodziny Ziętalów, którego mieszkańcy przyjechali również z „Kusakami” do DPS im. Św. Kazimierza.
 2. Mieszkańcy Domu uczestniczyli nieodpłatnie w spektaklu teatralnym „Anna Karenina” Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

 

STYCZEŃ 2016 roku

 1. Seniorzy z Klubu Seniora „Kazimierzówka w przybyli do Domu na wspólne kolędowanie z mieszkańcami. Goście przygotowali Jasełka, oraz znane kolędy. Zostali zaproszeni na przygotowany słodki poczęstunek oraz wspólne spotkanie z mieszkańcami.
 2. Szkolne Koło Wolontariatu w Sławnie przekazało tradycyjnie dla mieszkańców Domu życzenia wraz ze słodyczami z okazji Dnia Babci i Dziadka.
 3. Występ dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola, przy ul. Garbarskiej dla mieszkańców Domu, z okazji Dnia Babci i Dziadka

 

GRUDZIEŃ 2015r.

 1. Mieszkańcy Domu uczestniczyli w Spotkaniu Wigilijnym Prezydenta Miasta z Radomskimi Organizacjami Pozarządowymi oraz przedstawicielami zaproszonych placówek.
 2. Udział Mieszkańców Domu w Spotkaniu Wigilijnym w Klubie Seniora „Kazimierzówka” działającym przy Parafii Św. Kazimierza w Radomiu.
 3. 24 grudnia 2015r. odbyła się tradycyjnie wspólna Wigilia Mieszkańców Domu, w której uczestniczyli Dyrektor i pracownicy Domu, Kapelan oraz organista z Parafii w Sławnie.
 4. 24 grudnia 2015r. gościło w Domu Radio Plus Radom, relacjonując na żywo wypowiedzi Mieszkańców jak świętują Wigilię Bożego Narodzenia w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu. 

 

LISTOPAD 2015r.

 1. Mieszkańcy wraz z opiekunami w pierwszych dniach listopada odwiedzili groby osób bliskich na radomskich cmentarzach.
 2. Mieszkańcy Domu uczestniczyli tradycyjnie w Zabawie Andrzejkowej w Domu Pomocy Społecznej w Radomiu, przy ul. Rodziny Ziętalów 13.
 3. Zorganizowana została dla mieszkańców Domu Zabawa Andrzejkowa, prowadzona przez instruktora terapii zajęciowej. W zabawie uczestniczyli również zaproszeni goście seniorzy z Klubu Seniora Kazimierzówka, działającego przy Parafii Św. Kazimierza w Radomiu. 

 

PAŹDZIERNIK 2015r.

 1. Uroczysta Gala wręczenia nagród XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” odbyła się w „Och – Teatr” w Warszawie, ul. Grójecka 65, w dniu 8.10.2015 r. o godz. 11, na którą zaproszono uczestników, opiekunów i terapeutów oraz kierowników placówek. W Gali uczestniczyła nagrodzona mieszkanka Iwona Mendrek wraz z rodziną oraz Dyrektor Domu oraz Małgorzata Murdza instruktor terapii zajęciowej.

 

WRZESIEŃ 2015 roku

 1. Mieszkańcy 18.09.2015 r. oraz w kolejnym tygodniu byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzali Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki.
 2. Po uzyskaniu I nagrody przez mieszkankę Panią Iwonę Mędrek w konkursie PFRON w Regionie Mazowieckim, w kategorii rysunek i grafika XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” praca trafiła do etapu ogólnopolskiego uzyskując II miejsce w kategorii rysunku i grafiki (oraz nagrodę pieniężną w kwocie 5.000 zł.) Praca pn. „Zwierzęta moi przyjaciele. Ja i moja Kicia”. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbędzie się w „Och – Teatr” w Warszawie, na którą zaproszono uczestników, opiekunów i terapeutów oraz kierowników placówek.
 3. Mieszkańcy wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do lasu.

 

SIERPIEŃ 2015r.

 1. Nagranie reportażu z Mieszkańcami do programu telewizyjnego Seniorada TVP-3 Telewizja Polska S.A., z przygotowań mieszkańców Domu i udziału w „Radomskim tańcu pod gwiazdami”.
 2. Prezentacja Domu na imprezie tanecznej nad zalewem na Borkach „Radomskim tańcu pod gwiazdami”. Reprezentacja mieszkańców uczestniczyła w imprezie, bawiąc się, oraz korzystając z pięknej letniej pogody, a także integrując się z uczestnikami. 

 

LIPIEC 2015r.

 1. Mieszkańcy Domu mieli możliwość nieodpłatnego zwiedzania wraz z przewodnikiem w dniach 9.07 i 16.07.2015r. Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach zorganizowanej wycieczki.
 2. Mieszkańcy korzystali ze sprzyjającej pogody, wypoczywając na terenie przydomowym.

 

CZERWIEC 2015r.

 1. W ramach współpracy z ZDZ w Radomiu, przy ul. Saskiej w dniu 8.06.br. wizyta młodzieży szkolnej wraz z opiekunem kształcącej się w zawodzie fryzjera.
 2. Mieszkańcy Domu uczestniczyli w dniu 10.06.br. w Biesiadzie Seniora na Osiedlu Zamłynie, wraz z prezentacją prac terapii zajęciowej. Dom Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu był współorganizatorem imprezy.
 3. 13.06.br. Mieszkańcy brali udział w spotkaniu integracyjnym osób niepełnosprawnych w Sanktuarium w Czarnej, w ramach kontynuacji corocznych spotkań.
 4. W dniu 30.06.br. odbyła się coroczna uroczystości Domu pn. „Imieniny Pana Jana”. Przybyli goście z DPS w Radomiu, przy ul. Rodziny Ziętalów, ŚDS w Radomiu oraz Klubu Seniora Kazimierzówka, ZDZ, którzy przygotowali na tą okazję występy i prezentacje. Wystąpił również chór DPS im. Św. Kazimierza w Radomiu, których porwał wszystkich do tańców. Występy, zabawa, oraz konkursy uczestnikom bardzo się spodobały. Telewizja Dami nagrała reportaż z uroczystości.

 

MAJ 2015r.

 1. Mieszkańcy Domu uczestniczyli w wycieczce do Kozłówki k/Lublina oraz do Bałtowa.  Mieszkańcy z wycieczek wrócili bardzo zadowoleni, tym bardziej, że mieli możliwość nieodpłatnego zwiedzania Kozłówki oraz Jura Parku.
 2. Wyjazd mieszkańców do Częstochowy.

 

KWIECIEŃ 2015r.

 1. Mieszkańcy Domu wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Radomiu, przy ul. Rodziny Ziętalów uczestniczą w projekcie „Terapia osób niepełnosprawnych przez sztukę” realizowany przez Zamek Królewski w Warszawie ( w dniach: 9 i 23 kwietnia 2015r. ). Z zajęć mieszkańcy wrócili bardzo zadowoleni. Mieli możliwość zwiedzania Zamku Królewskiego w Warszawie, w małej grupie wraz z przewodnikiem odpowiednio przygotowanym, będącym do ich wyłącznej dyspozycji oraz możliwości zadawania pytań, w sprzyjającej atmosferze.

 

MARZEC 2015r.

 1. Wizyta dzieci z PSP w Radomiu, z Osiedla Zamłynie w okresie świątecznym, z inscenizacją bajki „O Czerwonym Kapturku” wraz życzeniami, oraz przygotowanymi świątecznymi jajeczkami dla mieszkańców Domu z okazji Świąt Wielkanocnych.

 

LUTY 2015r.

 1. Mieszkańcy Domu gościli na zabawie karnawałowej w Domu Pomocy Społecznej w Radomiu, przy ul. Rodziny Ziętalów.
 2. Odwiedziny Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Radomiu, ul. Rodziny Ziętalów z tradycyjnymi „Kusakami”.

 

STYCZEŃ 2015r.

 1. Dokonano wyboru Samorządu Mieszkańców w dniu 14.01.2015r., w nowym składzie reprezentującym mieszkańców. Omówiono z mieszkańcami zgłaszane bieżące sprawy.
 2. W dniu 15.01.2015r. udział przedstawicieli DPS w jubileuszu 10-lecia Klubu Seniora przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” w Radomiu.
 3. Wizyty gości z jasełkami oraz z okazji dnia Babci i Dziadka: PSP Dąbrówka Podłężna, Gmina Zakrzew, oraz Klub Seniora Parafii Św. Kazimierza w Radomiu, przy ul. Głównej. 

 

GRUDZIEŃ 2014 r.

 1. Wizyta w Resursie Obywatelskiej na wystawie rękodzieła wykonanego przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów.
 2. Przedstawienie Jasełkowe w Przedszkolu nr 13 przy ul. Garbarskiej w Radomiu.
 3. Wizyta młodzieży z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu i wspólne kolędowanie.
 4. Wizyta młodzieży z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Radomiu wraz z Panem Rafałem Mazurem. Wspólne kolędowanie.
 5. Uroczysta Wieczerza Wigilijna.

 

LISTOPAD 2014 r.

Udział w Zabawie Andrzejkowej w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów.

 

PAŹDZIERNIK 2014 r.

VIII Przegląd Pieśni Wojennej i Żołnierskiej w Klubie Garnizonowym na radomskim lotnisku.

 

WRZESIEŃ 2014 r.

 1. Wycieczki do lasu na grzybobranie.
 2. Wybory do Rady Seniorów w Resursie Obywatelskiej. Jedną z kandydatek jest mieszkanka tutejszego Domu.
 3. Wycieczka do Pałacu w Kozłówce.

 

SIERPIEŃ 2014 r.

 1. Udział w zabawie dla seniorów „Taniec pod gwiazdami” nad zalewem na Borkach. Wizyta TVP w tutejszym Domu i nagrania mieszkańców szykujących się na zabawę.
 2. Głosowanie na budżet obywatelski 2015 r. na terenie tutejszego Domu.

 

LIPIEC 2014 r.

Spacery po okolicy, wspólne grillowanie na placu przed Domem.

 

CZERWIEC 2014 r.

 1. Wyjazd Mieszkańców do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej.
 2. Biesiada Seniora na placu przed Bazyliką Mniejszą parafii Św. Kazimierza w Radomiu.
 3. Wycieczki Mieszkańców do Kielc, Krakowa i Wilanowa.
 4. Uroczystość „Imieniny Pana Jana”. Występy muzyczne mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów, pokaz fryzur uczniów ZDZ, grill.

 

MAJ 2014 r.

Udział w Radomskich Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych.

 

KWIECIEŃ 2014 r.

 1. Spacery po ogrodzie i okolicy.
 2. Wizyta seniorów z Klubu Seniora „Kazimierzówka” i przedstawienie Męki Pańskiej.

 

MARZEC 2014 r.

 1. Wizyta mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów z okazji „Kusaków”.
 2. Program słowno – muzyczny z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów.
 3. Jubileusz 90 – lecia urodzin mieszkańca tutejszego Domu, pana Jana.
 4. Imieniny Bożeny. Wspólne świętowanie i zabawa.

 

LUTY 2014 r.

Zabawa Walentynkowa w tutejszym Domu. Program słowno – muzyczny w wykonaniu seniorów z „ Kazimierzówki”.

 

STYCZEŃ 2014 r.

 1. Udział w zabawie karnawałowej w DPS przy ul. Rodziny Ziętalów.
 2. Jasełka w wykonaniu seniorów z Klubu Seniora „Kazimierzówka”.
 3. Występy artystyczne dzieci z Publicznego Przedszkola nr 13 oraz młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 12 w Radomiu.

 

GRUDZIEŃ 2013 r. 

 1. Obchody dnia Św. Mikołaja, przygotowanie i rozdanie Mieszkańcom słodkich upominków.
 2. Uroczysta Wieczerza Wigilijna (łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i pastorałek).

 

LISTOPAD 2013 r.

 1. Zabawa Andrzejkowa w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów.
 2. Występ dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Podłężnej z programem artystycznym dotyczącym Święta Odzyskania Niepodległości.
 3. Odwiedzanie i porządkowanie grobów osób bliskich Mieszkańcom tutejszego Domu.
 4. Zabawa Andrzejkowa w tutejszym Domu. Wśród zaproszonych gości byli seniorzy z Klubu Seniora „Kazimierzówka”.

 

PAŹDZIERNIK 2013 r.

Spacery po okolicy, wycieczki do lasu na grzyby.

 

WRZESIEŃ 2013 r.

Terapia sztuką: tworzenie bukietów z liści.

 

SIERPIEŃ 2013 r.

Wycieczka do Częstochowy.

 

LIPIEC 2013 r.

Spacery nad zalew na osiedlu Borki oraz na Grodzisko Piotrówka.

 

CZERWIEC 2013 r. 

 1. Przygotowanie pracy na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych 2013” pt. „Kwiaty mojego życia”.
 2. Wycieczka do Iłży i Kałkowa.
 3. Uroczystość „Imieniny Pana Jana”, poświęcenie nowego krzyża na terenie tutejszej jednostki, występy zaproszonych gości z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów oraz Klubu Seniora „Kazimierzówka”, poczęstunek, grillowanie kiełbasek.
 4. Udział w Festynie Rodzinnym zorganizowanym przy Parafii Bazyliki Mniejszej pw. Św. Kazimierza.

 

MAJ 2013 r.

Wspólne spacery po okolicy, podziwianie przyrody wiosennej.

 

KWIECIEŃ 2013 r.

Występ dzieci z Publicznego Przedszkola nr 13 w Radomiu.

 

MARZEC 2013 r.

Spacery po okolicy.

 

LUTY 2013 r.

Spotkanie Walentynkowe z członkami Klubu Seniora „Kazimierzówka”.

 

STYCZEŃ 2013 r.

Udział w zabawie karnawałowej w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów.

 

GRUDZIEŃ 2012 r.

 1. Obchody Dnia Św. Mikołaja, rozdanie upominków.
 2. Uroczysta Wieczerza Wigilijna (łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd).

 

LISTOPAD 2012 r.

 1. Zabawa Andrzejkowa w DPS (tańce, śpiewy, biesiadowanie).
 2. Udział w Zabawie Andrzejkowej w DPS przy ul. Rodziny Ziętalów.

 

PAŹDZIERNIK 2012 r.

 1. Jubileusz 20 – lecia Domu Pomocy Społecznej  im. Św. Kazimierza w Radomiu.
 2. Udział w spotkaniu w „Resursie Obywatelskiej” dotyczącym „Akcji w Rożkach” w czasie II wojny światowej.
 3. Spotkanie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej  z misjonarzem z Afryki.

 

WRZESIEŃ 2012 r.

Spacery po okolicy, podziwianie piękna jesiennej przyrody.

 

SIERPIEŃ 2012 r.

Wspólne biesiadowanie przy grillu i muzyce.

 

LIPIEC 2012 r.

Wycieczki na Św. Krzyż i do Kałkowa.

 

CZERWIEC 2012 r.

 1. Występ muzyczny wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „ARKA”.
 2. Przedstawienie teatralne „Mały Książę” w wykonaniu Grupy Teatralnej Dzieci i Młodzieży z Zespołem Downa „Opatrzność”, w którym udział wzięła mieszkanka tutejszego Domu.
 3. Uroczystość „Imieniny Pana Jana”, śpiewanie piosenek, pieczenie kiełbasek.
 4. Wycieczka do Puław oraz Kazimierza Dolnego n/Wisłą.

 

MAJ 2012 r.

Przygotowanie pracy na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych 2012”.

 

KWIECIEŃ 2012 r.

Integracja mieszkańców ze środowiskiem lokalnym: - występ przedszkolaków z Publicznego Przedszkola  Nr 13, - przedstawienie słowno-muzyczne mieszkańców DPS przy ul. Rodziny Ziętalów.

 

MARZEC 2012 r.

Przedstawienia Wielkanocne w wykonaniu dzieci  z Publicznego Przedszkola Nr 13 oraz mieszkańców DPS przy ul. Rodziny Ziętalów.

 

LUTY 2012 r.

Przedstawienie Wielkanocne w wykonaniu Seniorów z Klubu Seniora „Kazimierzówka”.

 

STYCZEŃ 2012 r.

Przedstawienia Jasełkowe w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego.

 

GRUDZIEŃ 2011 r.

 1. Obchody Dnia Św. Mikołaja (przygotowanie  i rozdanie „słodkich upominków”).
 2. Przedstawienia Jasełkowe w wykonaniu dzieci i młodzieży z radomskich szkół i przedszkoli.
 3. Uroczysta Wieczerza Wigilijna (łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, kolędowanie).

 

LISTOPAD 2011 r.

 1. Występ dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 13 (zaprezentowanie programu „Pani Jesień”).
 2. Udział w Zabawie Andrzejkowej w DPS przy ul. Rodziny Ziętalów.

 

PAŹDZIERNIK 2011 r.

 1. Wycieczka do „Łazienek Królewskich” w Warszawie.
 2. Udział w I Mazowieckim Forum Osób Chorych i Niepełnosprawnych oraz wystawa prac wykonanych w ramach terapii zajęciowej.
 3. Udział w „Dniu Seniora” zorganizowanym w Klubie Seniora „Kazimierzówka” (tańce, śpiewy, biesiadowanie).
 4. Odwiedziny i występ mieszkańców DPS przy ul. Rodziny Ziętalów (program słowno – muzyczny).

 

WRZESIEŃ 2011 r.

Wizyta w Mazowieckim Oddziale PFRON – odebranie dyplomu i nagrody dla Mieszkanki tutejszego Domu za zajęcie III miejsca w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

 

SIERPIEŃ 2011 r.

 1. Spotkanie przy grillu, wspólne tańce, zabawa.
 2. Spacery po okolicy.

 

LIPIEC 2011 r.

Wyjazd nad zalew na Borkach, wspólny spacer.

 

CZERWIEC 2011 r.

Uroczystość „Imieniny Pana Jana” (śpiewanie piosenek, pieczenie kiełbasek).

 

MAJ 2011 r.

Udział w "Radomskich Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych" (Msza św., przemarsz Korowodu Integracyjnego, występy artystyczne, kiermasz prac wykonanych przez mieszkańców Domu.

 

KWIECIEŃ 2011 r.

Wyjazd do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na przedstawienie Grupy Teatralnej Dzieci i Młodzieży z Zespołem Downa pt. " Dobry Samarytanin".

 

MARZEC 2011 r.

Spacer - na Piętrówkę w poszukiwaniu wiosny.

 

LUTY 2011 r.

Zabawa walentynkowa - tańce, śpiew i poczęstunek.

 

STYCZEŃ 2011 r.

Jasełka - w wykonaniu mieszkańców i uczestników warsztatów terapii zajęciowej z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów.

 1. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu członków Klubu Seniora z "Kazimierzówki".
 2. Wizyta wolontariuszy z Państwowego Gimnazjum nr 12 z okazji Dnia Babci i Dziadka - wspólne śpiewanie kolęd, poczęstunek.
 3. Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 17 z okazji Dnia Babci i Dziadka - występ artystyczny, składanie życzeń, wręczenie przygotowanych własnoręcznie przez uczniów kartek okolicznościowych.
 4. Zabawa karnawałowa w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów - wspólna zabawa z mieszkańcami z Domów Pomocy Społecznej z Wierzbicy, Łazisk oraz uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej.
 5. Zabawa choinkowa dla Mieszkańców oraz dzieci pracowników tutejszego Domu - konkursy, poczęstunek, tańce.

 

GRUDZIEŃ 2010 r.

Koncert kolęd - w wykonaniu wolontariuszy z Państwowego Gimnazjum nr 12 w Radomiu.

 1. Uroczysta Wieczerza Wigilijna - Msza Św., wieczerza, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie organisty.
 2. Obchody Dnia św. Mikołaja - paczki dla mieszkańców.

 

LISTOPAD 2010 r.

 1. Zabawa Andrzejkowa w DPS, przy ul. Rodziny Ziętalów - wspólna zabawa z mieszkańca z Domów Pomocy Społecznej z Wierzbicy, Łazisk oraz uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej.
 2. Spacer - na Piętrówkę.
 3. Zabawa Andrzejkowa w Klubie Seniora w "Kazimierzówce".

 

PAŹDZIERNIK 2010 r.

 1. Wyjazd do "Resursy Obywatelskiej" na występ Członków Klubu Seniora z Kozienic z okazji Dnia Seniora.

 

WRZESIEŃ 2010 r.

 1. Wycieczka - do Czarnolasu .
 2. Spacer - na Piętrówkę .
 3. Wyjazd do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na przedstawienie Grupy Teatralnej Dzieci i Młodzieży z Zespołem Downa pt. "Syn marnotrawny"

 

SIERPIEŃ 2010 r.

 1. Wyjazd nad zalew na Borkach - piknik nad brzegiem zalewu, spacer po molo, karmienie kaczek.

 

LIPIEC 2010 r.

 1. Spacer - na Piętrówkę.

 

CZERWIEC 2010 r.

 1. Spotkanie przy grilu - wspólny śpiew i tańce.
 2. Spacer - na Piętrówkę.
 3. Spotkanie z okazji "Imienin Pana Jana" w uroczystości uczestniczyli mieszkańcy Domu, zaproszeni goście : mieszkańcy z DPS przy ul. Rodziny Ziętalów, Członkowie Klubu Seniora przy "Kazimierzówce".

 

MAJ 2010 r.

 1. Udział w "Radomskich Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych" (Msza św., przemarsz Korowodu Integracyjnego, występy artystyczne, kiermasz prac wykonanych przez mieszkańców Domu.
 2. Wycieczka - do Muzeum Wsi Radomskiej.

 

KWIECIEŃ 2010 r.

 1. Spotkanie świąteczne z wolontariuszami z Państwowego Gimnazjum nr 12 - wspólne śpiewanie pieśni wielkopostnych, poczęstunek.
 2. Spacer - na Piętrówkę.

 

MARZEC 2010 r.

 1. Spacer po Radomiu, karmienie gołębi na deptaku oraz w Parku im. Tadeusza Kościuszki.
 2. Wystawa tradycyjnych wyrobów wielkanocnych wykonanych w ramach terapii zajęciowej przez mieszkańców tutejszego Domu w Klubie Seniora w " Kazimierzówce".

 

LUTY 2010 r.

 1. Zabawa walentynkowa - tańce, śpiew, poczęstunek.

 

STYCZEŃ 2010 r.

 1. Zwiedzanie Szopek Bożonarodzeniowych w Kościołach na terenie Radomia.
 2. Zabawa choinkowa dla Mieszkańców oraz dzieci pracowników tutejszego Domu - konkursy, poczęstunek, tańce.
 3. Jasełka - w wykonaniu mieszkańców i uczestników warsztatów terapii zajęciowej z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów .
 4. Zabawa karnawałowa w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów - wspólna zabawa z mieszkańcami z Domów Pomocy Społecznej z Wierzbicy, Łazisk oraz uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej.
 5. Wizyta wolontariuszy z Państwowego Gimnazjum nr 12 - wspólne śpiewanie kolęd, poczęstunek.
 6. Wyjazd do Resursy Obywatelskiej - na przedstawienie pt. "Czerwone trzewiczki" w wykonaniu dzieci z Zespołem Downa.

 

GRUDZIEŃ 2009 r.

 1. Uroczysta Wieczerza Wigilijna - Msza Św., wieczerza, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie organisty
 2. Występ słowno - muzyczny o tematyce świątecznej młodzieży z Zespołu Szkół Samochodowych.

 

LISTOPAD 2009 r.

 1. Wyjazd do Resursy Obywatelskiej na koncert z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.
 2. Zabawa Andrzejkowa - wspólna zabawa z osobami objętymi pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (śpiew, tańce, poczęstunek).
 3. Zabawa Andrzejkowa w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów - wspólna zabawa z mieszkańcami Domów Pomocy Społecznej z Wierzbicy, Łazisk, oraz uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej z Pionek.

 

PAŹDZIERNIK 2009 r.

 1. Wycieczka - do Warszawy.
 2. Wycieczka - do Ogrodu Zoologicznego do Warszawy.

 

WRZESIEŃ 2009 r.

 1. Wyjazd nad zalew w Siczkach.
 2. Wycieczka - do Częstochowy.
 3. Spotkanie z okazji "Dnia Seniora" z członkami Klubu Seniora w Kazimierzówce - wspólne tańce, śpiewy, biesiadowanie.

 

SIERPIEŃ 2009 r.

 1. Wycieczka - do Starej Błotnicy.
 2. Wyjazd nad zalew do Domaniowa.
 3. Spacer - na Piotrówkę.

 

LIPIEC 2009 r.

 1. Spacer - na Piętrówkę .

 

CZERWIEC 2009 r.

 1. Spotkanie z okazji "Imienin Pana Jana" - przedstawienie "Romeo i Julia" w wykonaniu mieszkańców DPS przy ul. Rodziny Ziętalów, wspólna zabawa z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka", tańce, poczęstunek.
 2. Spacer - na Piętrówkę .

 

Maj 2009r.

 1. Wizyta wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" (karaoke, tańce, grillowanie kiełbasek).
 2.  Korowodu Integracyjnego, występy artystyczne, kiermasz prac wykonanych przez mieszkańców Domu.
 3. Wycieczka - do Opatowa, Sandomierza, Kurozwęk.

 

Kwiecień 2009 r.

 1. Prezentacja programu słowno - muzycznego o tematyce świątecznej - w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 13 w Radomiu.
 2. Spotkanie świąteczne z wolontariuszami z Państwowego Gimnazjum nr 12 w Radomiu (wspólne śpiewanie pieśni wielkopostnych z mieszkańcami Domu, poczęstunek).
 3. Wyjazd nad zalew na Borkach - wspólny spacer wokół akwenu.

 

MARZEC 2009 r.

 1. Zwiedzanie "Wystawy Przyrodniczej" w Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu ("Gabinet Przyrodnika", "Ochrona Przyrody na Ziemi Radomskiej", "Środowiska Przyrodnicze Ziemi Radomskiej", "Geologia i Paleontologia Ziemi Radomskiej).
 2. Przedstawienie "Misterium Męki Pańskiej" w wykonaniu członków Klubu Seniora z "Kazimierzówki" - wspólne śpiewanie pieśni wielkopostnych z mieszkańcami Domu.

 

LUTY 2009 r.

 1. Tłusty Czwartek – zabawa taneczna i poczęstunek.
 2. Wyjazd do Resursy Obywatelskiej w Radomiu - na projekcję filmu o Adamie Mickiewiczu „Epoka” oraz wykład Wojciecha Siemiona zatytułowany „Akademia Czytania Poezji”.

 

STYCZEŃ 2009 r.

 1. Jasełka - w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 13 w Radomiu.
 2. Zabawa choinkowa - dla mieszkańców oraz dzieci pracowników tutejszego Domu – konkursy z nagrodami, poczęstunek, tańce przy akompaniamencie zespołu muzycznego „Autograf”.

 

GRUDZIEŃ 2008 r

 1. Prezentacja programu słowno–muzycznego - w wykonaniu uczniów Państwowego Gimnazjum nr 3 w Radomiu wraz z poczęstunkiem.
 2. Występ artystyczny - młodzieży z Zespołu Szkół Samochodowych.
 3. Obchody Dnia św. Mikołaja - paczki dla mieszkańców.
 4. Uroczysta Wieczerza Wigilijna - Msza Św., wieczerza, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd przy akompaniamencie organisty.

 Wizyta wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” - śpiewanie piosenek, tańce oraz poczęstunek.

 

LISTOPAD 2008 r.

 1. Zabawa Andrzejkowa w „Kazimierzówce” - tańce, śpiewanie piosenek oraz poczęstunek.
 2. Wizyta wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” - śpiewanie piosenek, tańce oraz poczęstunek.

 

PAŹDZIERNIK 2008 r.

 1. Wycieczka - do Warszawy i Niepokalanowa.
 2. Wycieczka - na Święty Krzyż i do Kałkowa.
 3. Zabawa - w ramach współpracy z Klubem Seniora z „Kazimierzówki” z okazji Dnia Seniora.
 4. Występ wolontariuszy - z Państwowego Gimnazjum nr 12 w Radomiu z przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek” oraz spotkanie integracyjne z podopiecznymi MOPS w Radomiu, wspólny poczęstunek i tańce.
 5. Wyjazd do centrum Radomia - spacer po parku im. T. Kościuszki.

 

WRZESIEŃ 2008 r.

 1. Spotkanie przy grilu – wspólny śpiew i tańce.

 

SIERPIEŃ 2008 r.

 1. Spotkanie - na świeżym powietrzu przy muzyce ciastkach i kawie.
 2. Wyjazd nad zalew na Borkach – piknik nad brzegiem zalewu.

 

LIPIEC 2008 r.

 1. Wycieczka - do Warszawy.
 2. Wyjazd nad zalew na Borkach – wspólny spacer wokół akwenu.
 3. Spacer - na Piotrówkę.

 

CZERWIEC 2008 r.

 1. Wycieczka - do Muzeum Wsi Radomskiej.
 2. Spotkanie przy grilu z okazji „Imienin Jana” – wspólna zabawa z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”- wspólne pieczenie kiełbasek, tańce, śpiew.
 3. Wieczór poezji – spotkanie integracyjne mieszkańców przy kawie z osobami  ze środowiska lokalnego, w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomiu z Rejonem Pracy Socjalnej nr 8.
 4. Degustacja potraw, pokaz dekoracji stołu – w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomiu z Rejonem Pracy Socjalnej nr 8.
 5. Spotkanie przy grilu – wspólne pieczenie kiełbasek, śpiew, tańce na świeżym powietrzu.

 

MAJ 2008 r.

 1. Spacer - na Piotrówkę.
 2. Spotkanie przy grilu – wspólne pieczenie kiełbasek, śpiew i tańce na świeżym powietrzu.
 3. Przedstawienie pt. „Krasnoludek fajny ludek” - w wykonaniu wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”- po przedstawieniu wspólny śpiew  i tańce.

 

KWIECIEŃ 2008 r.

 1. Wycieczka - do Kazimierza Dolnego nad Wisłą.
 2. Przedstawienie Wielkanocne - w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 11, przy ul. Kościuszki w Radomiu.

 

MARZEC 2008 r.

 1. Misterium Męki Pańskiej - w wykonaniu dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu – wspólne śpiewanie pieśni wielkopostnych z mieszkańcami Domu.

 

LUTY 2008 r.

 1. Program artystyczny w wykonaniu członków Klubu Seniora z „Kazimierzówki” z okazji Walentynek – czytanie poezji, wróżby walentynkowe, poczęstunek.

 

STYCZEŃ 2008 r.

 1. Zabawa karnawałowa – poczęstunek, śpiewy, tańce.
 2. Jasełka - w wykonaniu dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 w Radomiu.
 3. Kolędowanie z członkami Klubu Seniora z Kazimierzówki – poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd.
 4. Zabawa choinkowa dla Mieszkańców oraz dzieci pracowników tutejszego Domu – zabawa ze Św. Mikołajem, konkursy z nagrodami, poczęstunek, do tańca przygrywał zespół muzyczny „Autograf”.
 5. Jasełka - w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 13 w Radomiu

 

GRUDZIEŃ 2007 r.

 1. Wigilia - Msza Święta oraz wspólna uroczysta Wieczerza Wigilijna – dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd przy akompaniamencie organisty.
 2. Przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia - w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.
 3. Wyjście do „Resursy” – na jasełka w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.
 4. Jasełka - w wykonaniu dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu.

 

LISTOPAD 2007 r.

 1. Wycieczka do - Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie.
 2. Zabawa Andrzejkowa – tańce, wróżby, poczęstunek.